Esenciálne oleje

Úvod Esenciálne oleje

Esenciálne oleje tu vždy boli, sú a budú... Už v dávnych civilizáciách / staroveký Egypt, Grecko , Rím/ k nim pristupovali ako k vzácnym substanciám, ktoré podporujú ľudské zdravie. Práve preto boli využívané v lekárskej praxi, pri masážach, v kozmetike a aj pri príprave jedla.

 

Esenciálne oleje sú doslova darmi zeme. Nielenže krásne voňajú, ale sú aj veľmi účinné. Pôsobia na viacerých úrovniach človeka - fyzickej, psychickej, emočnej aj duchovnej. Sú bežnou súčasťou rôznych náboženských rituálov, korunovačných slávností, očistných rituálov priestorov a podobne.

Pre svoje antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti sa niektoré esenciálne oleje používajú pri konzervovaní potravín. Pri masážach a terapiách sa využívajú ich relaxačné, regeneračné a upokojujúce účinky. Mnohé majú nielen antibakterálne účinky, ale aj antivirotické účinky, dokážu preniknúť bunkovou membránou do vnútra bunky, kam sa antibiotiká nedostanú, a preto nie sú účinné proti vírusom, ktoré sú práve vo vnútri bunky.

 

Každý esenciálny olej má svoje špecifiká. Účinnosť a sila jednotlivých olejov závisí od miesta pestovania, poveternostných podmienok, zloženia pôdy, podnebia, nadmorskej výšky, času zberu, spôsobe spracovania a podobne. A preto nie je olej ako olej, aj keď bude z rovnakého druhu rastliny.

 

V súčasnej dobe je na trhu dostupných obrovské množstvo EO. Vždy hľadajte 100% čisté prírodné  a terapeutickej kvality a s označením CPTG logom, ktoré predstavuje oleje Certifikovanej čistej terapeutickej triedy. Tak máte istotu, že používate najúčinnejšie a najbezpečnejšie esenciálne olej, ktoré neobsahujú žiadne ďaľšie látky, alebo umelé zložky.

 

 

 

Copyright 2021 - 2023 © terra-mon.sk